Тема. Атлантичний,
Північний льодовитий та Індійський океани
Мета. Сформувати в
учнів уявлення про особливості
Атлантичного, Північного Льодовитого та Індійського океанів; продовжити
навчати читати карту та працювати із нею, розвивати пізнавальний інтерес,
уміння працювати з додатковою літературою; формувати вміння логічно міркувати,
чітко висловлювати свою думку, здійснювати самоконтроль, узгоджено працювати у групах, виховувати
дбайливе ставлення до природи, до водного середовища, захоплюватися величчю
природи.
Обладнання: контурні
карти півкуль, малюнки тварин та рослин океанів, карти для груп, ребус, мультимедійна
дошка, слайди, куб, мікрофон, таблички-назви команд, кольорові морські зірочки.
Тип уроку: засвоєння
нових знань.
Хід уроку
І. Організаційний
момент
Видумуй, пробуй,
твори!
Розум, фантазію
прояви!
Активним і уважним
будь.
І про кмітливість не
забудь!
Я – особистість творча,
Я думаю,
Аналізую,
Я висловлюю свої
судження,
Я хочу знати.
-
Молодці,
отож вирушаємо у країну знань. На попередніх уроках вивчали материки, а зараз за допомогою «Мозкового
штурму» пригадаємо вивчене раніше.
·
Як називаються
великі ділянки суші, що оточені морями і океанами?
·
Скільки
материків на Землі? (6)
·
Який
материк найбільший? (Євразія)
·
А
який найтепліший? (Африка)
·
Назвіть
найменший і найсухіший материк (Австралія)
·
Який
материк є Батьківщиною картоплі? ( Північна Америка)
·
Який
материк називаємо «Королевою холоду»? (Антарктида)
·
Третій
за розмірами, на якому найродючіші ґрунти (Південна Америка)
Хвилинка синоптика
Температура повітря –
Стан неба –
Вітер –
Опади –
Відзначаємо день Наума «Наум – наведе на ум»
А тепер налаштуємося на роботу (відобразити настрій за допомогою морських
зірочок різних кольорів)
-
Давайте
пригадаємо, що буде, якщо у склянку води всипати сіль?
-
Якою стане вода у склянці?
-
Де у
природі ми зустрічаємо солону воду?
Розгадування
ребуса.
Вправа
«Мікрофон»
-
Що
очікуєте від уроку?
-
Про
що хочете дізнатися?
-
Де
хочете заочно побувати?
Тож рушаймо. Дослідники океанів
повинні наполегливо і старанно працювати, щоб дізнатися чогось нового, щоб
отримати знання ми теж повинні бути:
О –
К –
Е –
А –
Н –
Перед роботою розімнемося і пограємо у гру « Чи вірите ви?» Слайд 9 ( Якщо
відповідь «так» – піднімаємо жовті
зірочки, якщо «ні» - червоні)
Звідки виникло слово «океан» (Слайд
10)
Щоб дізнатися багато нового і цікавого ми переглянемо відеофільм. Зараз ви
уважно подивитеся і спробуєте запам’ятати, які ще є океани, крім Тихого і чим
кожен із них характерний.
-
Отже,
назви яких океанів ви почули?
-
Назви
яких риб запам’ятали?
-
Який
океан є найхолоднішим?
-
Який
найтеплішим?
-
У
якому океані є Саргасове море?
-
Який
океан найсолоніший?
Щоб закріпити свої знання, попрацюємо групами. Зараз один представник від
групи прийде і витягне назву своєї команди.
Як вигадаєте, «Крижинка» у якому океані живе?»
-
А «Перлинка»?
-
«Краплинка»?
Ви повинні створити колаж – презентацію свого океану, у якому мешкаєте, за
допомогою кейсу – картинок у конверті, але застерігаю, що тварин і риб потрібно
клеїти не усіх, які є у конверті, а лише тих, які мешкають у вашому океані. Про
це ви дізнаєтеся зі сторінок підручника с.51-53. На це завдання ви маєте 7
хвилин.
Презентація проектів.
Атлантичний океан (одночасно діти переглядають слайди про той чи інший
океан)
Індійський океан
Північний Льодовитий океан
-
Діти,
Світовий океан у небезпеці:
·
Вбивають
китів;
·
Виловлюють
рибу;
·
Забруднюють
воду.
Щоб
уникнути страшної катастрофи, ми повинні звернутися до жителів планети Земля із
проханням про бережливе ставлення до води у соціальних мережах інтернету.
А
щоб вони вас почули, ви усією групою хором маєте вигукнути гасло на захист
Світового океану. На підготовку у вас 2 хвилини.
На
уроці гарно працювали, але чи все ви запам’ятали? Зараз перевіримо за допомогою
тесту.
Візьміть
аркуш паперу, підпишіть. Кожна відповідь має бути у новому рядочку і лише одним
словом – назвою океану.
-
Чи
змінився ваш настрій, покажіть зірочкою.
Підсумок уроку. Вправа «Кубування» (слайд 27)
Домашнє завдання (слайд 28)
Немає коментарів:
Дописати коментар